Warto wiedzieć

Jak zamawiać i o czym pamiętać 🙂

Informacje, które będą nam potrzebne do tego aby przygotować wymarzone pierniczki. Wszystko co musisz wiedzieć przed zamówieniem.

1.

Określ kształt

Jeżeli nie masz pomysłu na to jaki kształt ma mieć twój wymarzony piernik możesz zainspirować się realizacjami w galerii. Zapraszam też na mój facebookowy profil gdzie regularnie publikuję moje realizacje.

2.

Wybierz rozmiar

Wbrew pozorom to bardo ważny krok 😉 Wielkość pierniczka wpływa na to jak szczegółowe zdobienie mogę wykonać. Im większy piernik tym więcej detali i zdobień. Moje pierniki mają od 5 do 20 cm.

Rekomendowane rozmiary:

  • pierniki ślubne i firmowe – d 5 do 12 cm
  • pierniki indywidualne – od 8 do 20 cm

3.

Wybierz sposób zdobienia

Najprostszym i najmniej czasochłonnym sposobem zdobienia jest wytłaczanie. Trochę więcej czasu zajmuje przygotowanie pierników lukrowanych z nałożonym szablonem. Najbardziej wymagający i czasochłonny jest piernik malowany ręcznie.

Piernik czysty z tłoczeniem
Piernik lukrowany z nałożonym szablonem
Piernik malowany lukrem i zdobiony opłatkiem z nadrukiem (logo, zdjęcie)
Piernik ręcznie lukrowany

4.

Rodzaj opakowania

Standardowo pierniczki są pakowane w celafonowe woreczki. Woreczek może być dodatkowo ozdobiony wstążką lub/i naklejką według wzoru klienta. W ofercie posiadamy też pudełeczka w różnych kolorach i wzorach od 10 do 30 cm. Każde pudełeczko jest wypełnione ozdobnym siankiem i może być obwiązane  kokardą (+5zł).

5.

Kolorystyka/logo

Określ kolory w jakich ma być piernik. W przypadku firm – wyślij logo, które ma być odwzorowane na pierniku.

6.

Na kiedy?

Kluczowa informacja przy każdej realizacji – na kiedy pierniczki mają być gotowe? Zatwierdzenie projektu piernika, pieczenie, schnięcie, malowanie i pakowanie – w zależności od ilości, dla jednego piernika to może być od 10 minut do kilku godzin. W okresie świątecznym czas realizacji jest dłuższy. Dlatego na takie okazje jak chrzty, komunie, śluby czy święta warto składać zamówienia z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – pierniczki mała bardzo długi okres przydatności 🙂

7.

Wysyłka

Paczki do 5kg na terenie Polski to koszt 17zł brutto. Osoby z Białegostoku zapraszamy do odbioru osobistego w naszej kawiarni na ul. Białówny 2 lokal 3 🙂

W przypadku dużych zamówień (od 1000 szt.) gwarantujemy bezpieczne przesyłki realizowane przez sprawdzonych przewoźników. W takim przypadku pierniczki wysyłamy na paletach. Koszt takiej wysyłki ustalamy indywidualnie.

8.

Budżet

Ta informacja pomoże nam dobrać optymalne rozwiązanie dopasowane do twoich możliwości finansowych.

9.

Minimalne zamówienie

10 sztuk to minimalna ilość zamówienia dla indywidualne zdobionych pierników według twojego projektu.

10.

Termin ważności

Termin ważności pierniczków to ok. 6 miesięcy jednak w praktyce pierniczki zachowują świeżość i walory smakowe ponad rok czasu od produkcji 🙂

11.

Minimalne zamówienie

W związku z tym, że pierniczki są na indywidualne zamówienie, nie przyjmujemy zwrotów. W przypadku reklamacji spowodowane uszkodzeniem w transporcie, zawsze staramy się zaradzić sytuacji i naprawić szkody (jeszcze nie było przypadku aby nasze pierniczki się uszkodziły w transporcie ;)).